Menu

На програму OperaFest Tulchyn-2019 витратять 12 мільйонів


Вже третій фестиваль оперної музики OperaFest Tulchyn цьогоріч триватиме шість днів. Наразі команда організаторів розпочала підготовку до масштабної події.

На початку березня голова Вінницької ОДА Валерій Коровій підписав розпорядження про підготовку та проведення третього міжнародного фестивалю OperaFest Tulchyn. Як зазначив під час першого засідання організаційного комітету заступник голови ОДА Ігор Івасюк, фестиваль “дуже вдалий, як культурний захід і популярний серед населення”.

Цьогорічний оперний фестиваль розпочнеться 4 червня і триватиме до 9 червня. За словами Ірини Френкель, програма фестивалю вже повністю розроблена і вона складатиметься з двох частин: дитячої та загальної. Програма фестивалю коштує 12 мільйонів гривень.

Наразі перед організаторами постало декілька проблем. Однією з них є розміщення технічних служб під час проведення фестивалю. Попередньо для них планували відремонтувати гуртожиток в Тульчині, проте цього не вдалось зробити, тому для техніків шукають інше приміщення.

Другим питанням стали додаткові вбиральні в приміщенні Тульчинського училища культури, адже “у вечірніх сукнях наші солісти в біотуалети не влазять”. Ремонт вбиралень у правому крилі училища коштуватиме 800 тисяч гривень.

– Це дуже серйозне питання. До нас приїжджає королівська опера – ми підписали контракт – в повному складі. А так як вони їдуть за гроші уряду Польщі, то з ними приїжджає міністерство культури і весь дипломатичний корпус, тому що це вперше за 200 років – розповіла Ірина Френкель.

Читайте також: Приїхали з враженнями: чим здивував і розчарував OperaFest Tulchyn-2018

Також для учасників фестивалю переобладнають їдальню. Задля зручності процесу видачі їжі планують придбати спеціальну лінію “Марміт”. Окрім цього для артистів можуть вирівняти газон біля сцени та встановити пандус, аби спростити підйом на сцену та спуск з неї. За словами Ірини Френкель, через незручний спуск зі сцени, минулого року в артистів було 17 розтягнень.

Значною проблемою ще з попередніх фестивалів залишилась проблема відсутності накриття, яке захищало б від сонця та дощу. За словами Ірини Френкель, тимчасове накриття для партерної зони може коштувати до 2 мільйонів гривень.

– Рівень фестивалю росте, а по частині питань ми залишаємось на рівні першого фестивалю. На першому фестивалі це пробачили, на другому проковтнули, на третьому – вже ні, – каже Ірина Френкель.

Наразі в оргкомітету оперного фестивалю немає вирішення проблеми накриття, проте питання вирішуватиметься.

За словами Ігора Івасюка, в західному крилі палацу Потоцьких, на території якого і влаштовують оперний фестиваль, невдовзі може з’явитись готель. Наразі відбуваються перемовини з інвесторами і конкретної інформації з цього питання поки що немає.

Читайте також: Палац Потоцьких у Тульчині хочуть перетворити на готель

 • Opera Fest Tulchyn
 • Operafest
 • Vinnytsia
 • Вінниця
 • Вежа
 • Винница
 • новини вінниці
 • оперний фестиваль
 • Тульчин

Читайте також:

 • Вінничан запрошують на День кар’єри від Представництва ЄС
 • У Вінниці влаштують боулінг-турнір для допомоги «сонячним» підліткам
 • У Вінниці шукають ще 100 учасників дитячого музичного табору

 • Джерело статті: “https://vezha.vn.ua/na-programu-operafest-tulchyn-2019-vytratyat-12-miljoniv/”