Menu

САП розпочала слідство за фактом розкрадання майна чиновниками "Укроборонпрому"

САП уже занесла інформацію про кримінальне провадження в ЄРДР

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного розкрадання майна посадовими особами державного концерну "Укроборонпром", про це з посиланням на власне джерело у правоохоронних органах повідомляють "Українські новини".

"Сьогодні внесли інформацію в Єдиний реєстр досудових розслідувань", – розповіло джерело виданню. Кримінальне провадження, за його словами, відкрито за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. "ГОРДОН").

У межах цього провадження САП також перевірить інформацію про причетність до розкрадання колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського.

У програмі "Наші гроші" від 11 березня журналісти розповіли, що військова прокуратура тричі починала і припиняла (імовірно, за незаконну винагороду) розслідування за контрактами фірми "Оптимумспецдеталь" з оборонними підприємствами. У перехопленій переписці директора фірми Андрія Рогози йшлося про відкати "вп". Журналісти вважали, що так фігуранти схем називали військову прокуратуру.

У попередніх частинах розслідування йшлося, що учасники схеми заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджували, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою "прокладкою" був, зокрема, завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав президенту України Петрові Порошенку.

Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь колишній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор Гладковський, підприємець Андрій Рогоза, колишній співробітник "Укроборонпрому" Віталій Жуков, а також нинішній глава державного концерну Павло Букін.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sap-rozpochala-slidstvo-za-faktom-rozkradannja-majna-chinovnikami-ukroboronpromu-806931.html”