Menu

У РНБО назвали фейком заяву екстрадованого в Україну нардепа Крючкова про доручення Турчинова Міненерго

Секретарем РНБО України Турчинов почав працювати з 15 січня 2015 року, після складання депутатського мандата, заявили у відомстві

Колишній народний депутат України Дмитро Крючков повідомив недостовірну інформацію, що 2014 року після засідання Ради національної безпеки і оборони України секретар РНБО Олександр Турчинов нібито доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості провести конкурс із визначення компаній, які займатимуться імпортом електроенергії. Про це повідомила 17 квітня прес-служба РНБО.

У прес-службі зазначили, що 4 листопада 2014 року дійсно відбулося засідання РНБО України, присвячене гарантуванню енергетичної безпеки держави та невідкладних заходів для проведення опалювального сезону, рішення якого було введено в дію указом президента України від 14 листопада 2014 року.

"Водночас наголошуємо, що в рішенні немає доручень Мінпаливенерго проводити будь-які конкурси, оскільки це не є компетенцією РНБО України", – наголосили в раді.

У РНБО поінформували, що на момент проведення цього засідання Турчинов обіймав посаду голови Верховної Ради і не був секретарем РНБО, як стверджує Крючков. Тому Турчинов не міг підписувати ні рішення РНБО, ні будь-які доручення, які могли бути наслідком цього рішення.

"Секретарем РНБО України Турчинов почав працювати з 15 січня 2015 року, після складання депутатського мандата (офіційно на цю посаду його призначили 16 грудня 2014 року. – "ГОРДОН")", – нагадали в раді.

17 квітня підозрюваний у розкраданні коштів підконтрольних державі обленерго колишній народний депутат Дмитро Крючков назвав імена політиків, із якими співпрацював, коли був головою правління компанії "Енергомережі".

Зокрема, він заявив, що наприкінці 2014 року президент України Петро Порошенко зібрав засідання РНБО для розгляду питання про скорочення в пікові періоди споживання електроенергії через конфлікт у Криму.

"За підсумками секретар РНБО Турчинов доручив Мінпаливенерго провести конкурс із добору компаній для імпорту електроенергії. Конкурс було проведено й обрано дві компанії, які порівну розділили обсяги постачання електроенергії. Ми постачали електроенергію на абсолютно законних підставах", – заявив Крючков.

Крючков був депутатом Верховної Ради V скликання (у 2006–2007 роках), входив у фракцію "Батьківщина". У квітні 2018 року його затримали на німецько-австрійському кордоні на підставі міжнародного ордера. У травні 2018-го Крючков вийшов із в’язниці Мюнхена під заставу в розмірі €100 тис. 15 квітня 2019 року його екстрадували в Україну. В Україні Крючкова підозрюють у завданні державі збитків на суму понад 346 млн₴


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-v-rnbo-nazvali-fejkom-zajavu-ekstradovanogo-v-ukrajinu-nardepa-krjuchkova-pro-doruchennja-turchinova-minenergo-895930.html”