Menu

Рішення про незаконну націоналізацію Приватбанку: суддів можуть притягнути до кримінальної відповідальності

Рішення про незаконну націоналізацію Приватбанку: суддів можуть притягнути до кримінальної відповідальності — фото

Vasily Fedosenko / Reuters

Порошенко скликав засідання РНБО через рішення суду по Приватбанку

Vasily Fedosenko / Reuters


Президент України Петро Порошенко доручив Генпрокуратурі і Службі безпеки вивчити можливість залучення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адмінсуду Києва, які визнали незаконним рішення про націоналізацію Приватбанку.

Про це він сказав на засіданні Ради нацбезпеки і оборони.

Глава держави підкреслив, що рішення про порушення кримінального провадження може бути прийнято після завершення всіх необхідних судових процедур.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ подасть апеляцію.

Читайте також: Зе компенсація. Чи зуміє Коломойський відбити свої збитки після втрати ПриватБанку

Президент України Петро Порошенко скликав засідання Ради нацбезпеки і оборони через ситуацію навколо Приватбанку.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд₴ 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд₴ Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн — в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Читайте також: План Коломойського загрожує десяткам мільйонів вкладників ПриватБанку — Порошенко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/rishennya-pro-nezakonnu-nacionalizaciyu-privatbanku-suddiv-mozhut-prityagnuti-do-kriminalnoji-vidpovidalnosti-50017394.html”