Menu

«Скоропадський запровадив грошову одиницю, Академію наук, безліч університетів» – авторка у Вінниці


Як відомо, частина українців вважає гетьмана Павла Скоропадського «Сонцем Української революції», а інша – звинувачує його у поразці Визвольних змагань 1918 року. Вчора у вінницькому молодіжному центрі «Квадрат» намагались з’ясувати, яких здобутків та успіхів досяг гетьман за 7,5 місяців правління, а також з якими прорахунками та невдачами зіткнувся. Саме тут презентували книгу «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Долучитись до обговорень мали можливість усі охочі. Деталі дізнавалась кореспондентка Vlasno.info.

– AVE показує нам історію столітньої давнини, але надзвичайно актуальну і сьогодні. Історію про те, як псевдонародники в конфлікті з елітарністю та українським аристократизмом "завалили" українську державу гетьмана Скоропадського. Відчинили ворота більшовизму, після якого відбулись численні трагедії біблійного розмаху. В свідомості вони ще досі не подолані. Адже ідеологія псевдонародників і досі живе, бо вона проста та популярна, – зазначила одна із авторів книги Лариса Івшина.

ave-1

За її словами, українцям після трагедії не вистачає вміння зрозуміти, як відбудувати державу. Як нею дорожити, як виховувати наступні покоління з державними цінностями.

– Книга створена у співавторстві з дуже сміливими вченими. Тому що вони ніколи не були "обласкані" владою. Гостро ставили питання, до яких тодішнє історичне середовище не доходило. Раніше нікого не цікавило, чому ми славимо тих, хто "завалив" українську державу, а не того, хто її збудував. Скоропадський за 7 місяців запровадив грошову одиницю, заснував Академію наук, безліч університетів. Так, це не тривало довго, але він показав, як можна робити. І ми через 100 років ще цього не зрозуміли, і саме тому маємо сьогоднішні проблеми, – зазначила Лариса Івшина.

ave-2

На її думку, спочатку треба виховати покоління, яке здатне дати аристократичний імпульс:

– Є публіка, яка говорить про аристократію, але давно не бачила, що це таке. Ми повинні самі зрозуміти, скільки нам потрібно зробити таких речей, як, зокрема, в Тульчині (на початку червня там втретє проводитимуть оперний фестиваль — ред.). Тому що висока музика долучає українців до високої культури, виховує, дає ауру та атмосферу, які були давно знищені.

ave-6

За словами пані Лариси, автори книги є першопроходцями в поновленій пам’яті про цей період.

Головна мета книги – зацікавити читача, змусити викликати дискусію про добу Павла Скоропадського та важливість ним зробленого.

ave-5

ave-7

ave-4

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписутесь на наш Telegram.

Фонарь задний, мигалка, велогабарит, на аккумуляторе, USB

Фото: Марія Маліновська


Джерело статті: “http://vlasno.info/kultura/6/prezentatsiji/item/30237-skoropadskij-zaprovadiv-groshovu”