Menu

Львів’ян запрошують на соціальний квест про переселенців

Громадська організація «Інтерньюз–Україна» привезла до Львова інсталяцію «Вмісти своє життя у валізу». Відтепер і до 23 червня містяни можуть взяти участь у соціальному квесті – відчути себе переселенцями, які терміново мусять покинути свій дім. І все, що можна взяти зі собою – одна валіза.

Усе, мов у реальному житті. Невелика вітальня. Може, десь у Криму чи в маленькому місті на Донбасі і лише п’ять хвилин на збори, аби покинути рідний дім.

Є список, який учасник має зібрати, всі речі мають бути у валізі, нічого в руках з собою виносити не можна. «Кімната відтворює середньостатистичне помешкання українця. Тобто в когось може бути так, в когось не так. Середнє десь воно так і виглядає. Про час, скільки залишилось можна побачити на табло і про закінчення часу сигналізує звуковий сигнал», – каже менеджер проектів ГО «Інтерньюз-Україна» Дмитро Зінчук.

У списку — одяг, взуття, гроші, ноутбук, документи і обов’язково – сентиментальна річ, яка нагадуватиме про дім. І все. Ані зимового одягу, ані іншої техніки. Бо люди покидали свої домівки з думкою про швидке повернення.

«Кожен переїзд – це індивідуальна історія. Але у квесті зібрали загальні речі, які відбувались з більшістю. Казати про історію мою, наприклад, то вона трошки інакша. Але зазвичай – це відбувалося спонтанно. Всі їхали думали, що це тимчасово насправді», – пояснює співзасновник «Кримського Дому у Львові» Алім Умероджа.

У другій кімнаті – віртуальна реальність. Спеціальні окуляри дозволять побачити історію про те, як почати своє життя спочатку. Від початку російсько-української війни минуло вже понад п’ять років. А переселенцям і надалі складно працевлаштуватися чи знайти житло. За статистикою, лише 43% переселенців мають роботу на новому місці.

«Ми маємо намагатися їх зрозуміти, намагатися зрозуміти, через який досвід вони пройшли. У такий спосіб ми хочемо актуалізувати цю тему у суспільстві. Цікавість до неї дещо падає, через те, що після переселення пройшло вже п’ять років», – додає координаторка проектів ГО «Інтерньюз-Україна» Катерина Богуславська.

Зараз в Україні проживає майже півтора мільйона переселенців. Перший крок до розуміння таких людей, кажуть організатори – пережити переїзд на собі. Тобто вмістити своє життя у валізу.Джерело статті: “https://zaxid.net/lvivyan_zaproshuyut_na_sotsialniy_kvest_pro_pereselentsiv_n1482861”