Menu

Верховна Рада дозволила приватизацію «Укрзалізниці»

Головна мета ухваленого законопроекту — активізувати інвестиційну діяльність, забезпечити рівні права для всіх суб’єктів господарювання, громадян і держави щодо права розпоряджатися об’єктами державної власності, а також зняти штучні заборони для приватизації державного майна, передає прес-служба Мінекономіки.

Об этом сообщает http://4vlast.info

«Перелік з більше ніж 1000 об’єктів права державної власності, які не підлягали приватизації за законом 1999 року потребує перегляду, оскільки був сформований на радянських підходах визначення державної власності і модель управління таким майном не могла забезпечити його ефективне використання. Переконаний, що державні підприємства мають бути прозорими і ефективними бізнесами. Тільки тоді держава і суспільство зможуть отримати максимально результативну віддачу від їх діяльності», — зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Окрім того, в проекті Закону зазначено, що державна власність, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях, не підлягає приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях.

«Це не означає, що їх продадуть з молотка, але це переконливий сигнал, що державний бюджет зможе поповнитись грошима, а інвестори матимуть змогу модернізувати підприємства. Стратегічні об’єкти залишаться з часткою держави не менше 50%+1 акція, але зможуть активно працювати над пошуком стратегічних інвесторів. Хто знає може це буде один з найбільших e-commerce гігантів або міжнародних фінансових організацій», — прокоментував міністр інфраструктури Владислав Криклій в Facebook.

Нагадаємо, в уряді працюють над законом про залізничний транспорт, яким хочуть «Укрзалізницю» розділити на три компаніїДжерело статті: “http://agravery.com/uk/posts/show/verhovna-rada-dozvolila-privatizaciu-ukrzaliznici”