Menu

Супрун заявила, що цибуля не допоможе під час грипу та застуди

Супрун: Цибуля і часник можуть спричинити печію і подразнення слизової

Цибуля не може допомогти під час застуди або грипу. Таку думку висловила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

"Підозрюю, що думка про цибулю як своєрідний оберіг від грипу не рідкісна серед батьків школярів та і загалом суспільства. Тому поділюся дослідженнями щодо застосування цибулі під час застуди. Якщо коротко – їх немає. І найбільш імовірно, коли ви шукатимете інформацію на цю тему, то, скоріш за все, натрапите на інтернет-форуми чи статті із журналів, які вас ще більше заплутають", – написала Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що способів використовувати цибулю і часник є дуже багато – їх підвішують у приміщеннях або нарізають і розставляють по кутках. Багато хто їсть цибулю і часник цілими або готують із них краплі в ніс.

"Усі ці способи не мають під собою належного наукового обґрунтування. І таке використання цибулі не принесе бажаного ефекту захисту. Дуже ймовірно, що від споживання цибулини можуть початися печія, дискомфорт у шлунку. Те саме відбуватиметься і в слизовій носа – сильне подразнення, водночас збільшення виділень. Зокрема діти дуже чутливі до запаху цибулі. Найбільш імовірно, що таке профілактичне "меню" не буде сприяти процесу [оздоровлення]", – зазначила в.о. міністра.

Вона наголосила, що мінімізувати ризики захворювання допоможе вакцинація, дотримання гігієни, збалансоване харчування, повноцінний сон, фізична активність і свіже повітря.


https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2206256239658931

Згідно з прогнозом Міністерства охорони здоров’я, в епідемічний сезон в Україні очікують на три види грипу.

В Інституті епідеміології заявили, що в сезоні 2018–2019 років в Україні очікують на найбільшу із 2016 року кількість хворих на грип та ГРВІ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-suprun-zajavila-shcho-tsibulja-ne-dopomozhe-pri-gripi-ta-zastudi-437608.html”