Menu

Санкції WADA: чемпіонка світу розкритикувала спортивну владу Росії

Марія ЛасіцкенеМарія Ласіцкене

Об этом сообщает http://cardex.city

Триразова чемпіонка світу зі стрибків у висоту Марія Ласіцкене опублікувала відкритий лист до керівництва Міністерства спорту та Олімпійського комітету Росії з вимогою покарати всіх винних у відстороненні Росії від міжнародних змагань.

У листі, опублікованому сайтом "Чемпионат", Ласіцкене вказує, що з 2015 року, коли Всеросійська федерація легкої атлетики (ВФЛА) була дискваліфікована через допінг, а спортсмени з Росії втратили можливість виступати під російським прапором, не було вжито жодних заходів, щоб змінити ситуацію, пише Радіо Свобода.

"Ми провели внутрішнє розслідування? Хто в підсумку був покараний?" – пише спортсменка. Чому в легкій атлетиці, як і раніше, "використовують заборонені препарати, спокійно працюють тренери спортсменів, спійманих на допінгу, а чиновники-керівники фальсифікують офіційні документи", запитує Ласіцкене.

Хочу поздравить российский спорт с заслуженной наградой, – Береза о решении WADA

За її словами, на сьогодні в неї немає нейтрального статусу і навіть немає можливості отримати його. Спортсменка вказує, що вона вже пропустила одну Олімпіаду і півтора року міжнародних змагань і хоче отримати право виступати.

Вона також пригрозила подати в суд на ВФЛА і її колишнього керівника Дмитра Шляхтина чере/ те, що їхні "дії призвели до нинішньої ситуації".

У вересні 2019 року Марія Ласіцкене стала першою в історії спортсменкою, яка стала триразовою чемпіонкою світу зі стрибків у висоту. На чемпіонаті світу Ласіцкене виступала як нейтральна спортсменка через дискваліфікацію ВФЛА. Наприкінці листопада стало відомо, що Ласіцкене не візьме участь у турнірі в шотландському Глазго.

Допинг-скандал и решение WADA. Вывод из этого прост, с Москвой нельзя договариваться ни о чем – блогер

9 грудня виконком Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на чотири роки позбавив Росію права брати участь у міжнародних змаганнях, в тому числі Олімпіадах і чемпіонатах світу.

Рішення ухвалене одноголосно на засіданні виконкому WADA у Швейцарії. Його причиною стали масштабні допінгові порушення в російському спорті, включно зі спробами внести зміни в базу даних Московської антидопінгової лабораторії. Рішення поки не набрало чинності. Російська сторона протягом 21 дня може подати апеляцію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFOДжерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1575984071-sanktsiyi-wada-chempionka-svitu-rozkritikuvala-sportivnu-vladu.html”