Menu

Бандеру назвали “агентом Гітлера”: експерт розставив крапки над “і”

На думку історика Станіслава Кульчицького, російська пропаганда створила фейк про главу ОУН Степана Бандеру, базуючись на доповіді ЦРУ США 1951 року.

Об этом сообщает http://hypersr.com

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.Loading...

“Але в цьому фейку спекулюють на американцях, що, як відомо, перші вороги Росії. Знаючи, що американці користуються авторитетом в Україні, вони створюють подібні фейки”, – пояснив він.

Кульчицький пояснив, що пропагандисти використовували низку відомих історичних фактів, оскільки “фейки не можуть повністю ґрунтуватися на вигадках”. Зокрема історичним фактом є проголошення у 1941 році у Львові “Акту відновлення Української держави” у присутності “місцевих німецьких офіцерів досить високого рангу”.

“Бандера і вся ця гілка українських націоналістів тоді дружила з нацистами. Вони сподівалися, що Гітлер дозволить існування Української держави. Але пізніше з’ясувалося, що Гітлер мав інші плани. Згідно з планом “Ост”, Гітлер хотів створити “Велику Німеччину” від Чорного до Північного моря. і всі люди, які жили на цих територіях – і українці, і білоруси, і поляки, і частково росіяни – підлягали або германізації, або депортації, або знищенню”, – нагадав Кульчицький.

Щодо “агента Гітлера” історик пояснив, що “бандерівці намагалися дружити з ворогами Кремля”, зокрема з нацистами. Але все змінилося у 1941 році, і з того часу нацистська Німеччина розглядала організацію Бандери і його самого як свого ворога.

Нагадаємо, раніше на повідомлення російських ЗМІ, які з посиланням на розсекречені документи ЦРУ опублікували інформацію про те, що Бандера нібито був професійним агентом Гітлера, відреагував журналіст Денис Казанський, посилаючись на канал KGB files.

А тим часом в 40 км від кордону з Москвою, в Конотопі на Сумщині запропонували встановити пам’ятник Степану Бандері.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/01/24/banderu-nazvaly-agentom-gitlera-ekspert-rozstavyv-krapky-nad-i/”