Menu

Відкритий Герусом імпорт струму з РФ дає державі-агресору додатковий важіль тиску на Україну – Климпуш-Цинцадзе

Імпорт російського струму, який було відновлено завдяки "поправці Геруса", загрожує функціонуванню вітчизняної енергогалузі та є додатковим важелем тиску на Україну з боку Кремля. Про це заявила голова парламентського комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу "Україна 24".

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"Ми і тоді, коли пан Герус пропонував цю свою ініціативу, наголошували на тому, наскільки вона є потенційно шкідливою для України і з точки зору демпінгу монопольно сформованих російських цін на нашому ринку електроенергії, який ми тільки-тільки почали формувати, і з точки зору нашої інтеграції України секторальної до енергетичних ринків Європейського Союзу, а ми для себе це поставили за мету", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що через імпорт російського струму потужності вітчизняних енергопідприємств були обмежені, внаслідок чого вони зазнали суттєвих збитків. На її думку, збільшення російського впливу на український енергоринок загрожує використанням цього фактору для тиску з боку Росії на Україну.

Герус знищує українську вугільну галузь – нардеп

Ссылка

"Ми вже залишилися без певної кількості своїх кіловатів. І ми бачимо, що ця загрозлива тенденція тільки наростає. Україна в такий спосіб просто дозволяє бити себе ще одним видом зброї Російській Федерації", – вважає Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство енергетики і захисту довкілля звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням розглянути можливість тимчасово обмежити доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових і місячних аукціонах, у частині міждержавних перетинів між Україною та країнами, що не є членами Енергетичного співтовариства.

Експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп раніше заявив, що імпорт електроенергії з РФ створить тиск на вітчизняних гравців енергетики та унеможливить приєднання України до європейської енергосистеми. Також він не виключив можливості атаки з боку РФ на український енергоринок, що загрожує нашій енергобезпеці.

Імпорт електроенергії з Росії було відновлено з 1 жовтня 2019 року завдяки "поправці Геруса". Зростання російського імпорту призвело до обмеження потужностей українських енергопідприємств.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/vidkritij-gerusom-import-strumu-z-rf-dae-derzhavi-agresoru-dodatkovij-vazhil-tisku-na-ukrainu-klimpush-tsintsadze.htm”