Menu

У Брюховичах незабаром встановлять пам’ятник Володимиру Івасюку

Цієї весни у Брюховичах встановлять пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі селищної ради.

Об этом сообщает Руспрес  • IdeaBank470x200_PG
  • 202001_470х200

Наразі пам’ятник вже готовий, залишилось облаштувати постамент, на якому він стоятиме.

Виготовив пам’ятник львівський скульптор, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

За його словами, ідея поставити пам’ятник Володимиру Івасюку в Брюховичах вперше з’явилася 17-18 років тому.

«Тоді відбулась моя зустріч з фотохудожником Любомиром Крисою – чоловіком рідної сестри В. Івасюка Галини. У нього було багато документів та фотографій композитора, з якими я детально ознайомився. Роботу над проєктом було розпочато з ескізу фігури В. Івасюка із скрипкою на грудях. Зі слів Л. Криси я дізнався, що батько В. Івасюка хотів, щоб пам’ятник представляв собою фігуру з скрипкою на серці. Врешті, глиняна модель фігури була готова, але до завершення так і не дійшло, і пам’ятник ми розібрали», – розповів Любомир Кукіль.

Два роки тому вирішили знову розпочати роботу над пам’ятником.

«Приблизно в час річниці зникнення Володимира Івасюка (26 квітня – 18 травня) бронзовий пам’ятник буде готовий до встановлення», – каже скульптор.

Пам’ятник виконаний з бронзи, постамент – з граніту. Його встановлять біля Народного дому смт. Брюховичі.

«Це давня ініціатива брюховицької громади – поставити пам’ятник Володимиру Івасюку власне у Брюховичах, оскільки у брюховицькому лісі було знайдено тіло Івасюка. Останні п’ять років поступово збирали кошти для втілення цієї ідеї. Частину коштів було зібрано місцевими громадськими організаціями – «Разом до змін», «Наші Брюховичі», «Фундація «Перспектива», «Рідні Брюховичі». Основну частину коштів виділено з селищного бюджету в минулому році – 545 тис. грн», – зазначив селищний голова Брюхович Володимир Доманський.

Фото: Брюховицька селищна рада


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2020/02/21/678529”