Menu

Колона монахів перекривала Соборну. Що це було?


  • Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
  • 1
Колона монахів перекривала Соборну. Що це було?
  • Вдень, 22 лютого, десятки монахів рушили від Центрального автовокзалу через міст на Соборну.
  • Хода просувалася повільно, через що на Центральному мосту утворилися затори.
  • Організатори події кажуть, що така чернеча хода у Вінниці відбулася вперше. А до якого свята?

Удень біля храму Пресвятої Богородиці, що на Київській, 1, зібралися десятки монахів та вірян. Усередині церкви відбувалася служба, яку провів єпископ київської єпархії Української греко-католицької церкви, владика Йосиф Мілян.

Об этом сообщает Роспрес

Закликав вірян молитися за мир і допомагати нужденним, а між тим висловив свої компліменти й Вінниці: сказав, що обожнює швейцарський трамвай, тихе середмістя Вінниці. Жартома додав, що жаль, що не працює фонтан «Рошен».

Тим часом ченці, віряни та священнослужителі збиралися перед входом у храм. Стали шикуватися в колону і готуватися до ходи в бік Соборної. Сам же владика розказав, що цього дня вони святкують День чернецтва, який планували відзначити ще 15 лютого. І до того ж, це свято вони вперше відзначають так масово у Вінниці.

— Монах — це той, який відрікається світу для того, щоб служити світу. Монахи складають три обіти — убозтво (нічого не мати), послуху (слухатися своїх настоятелів) і чистоти (не мати родини, пильнувати мову і думку, наслідувати Ісуса Христа), — каже владика Йосиф. — Ми щоденно молимося за мир і спокій в Україні, за вимушених переселенців та біженців. Чернецтво сьогодні покликано тяжко працювати для утвердження Божого Духа. Воно повинно включитися у соціальне служіння, в освіту. Думаю, що частина чернецтва готові служити українській медицині. Тому сьогодні ми готові людині послужити.

Під виспівування молитов хода рушила до Центру міста. Їх супроводжувала поліція, тож машинам, які не встигли «проскочити» теж довелося стати частиною колони.

Перед виходом на Центральний міст хода чернецтва вже «назбирала» з собою десяток машин та пару тролейбусів з трамваями.

Учасники процесії зупинилися перед Спасо-Преображенським собором ПЦУ, де заспівали коротку молитву, перехрестилися і пішли вже до костелу Діви Марії Ангельської.

Хода закінчилася покладанням квітів до статуї Івана Павла ІІ та молитвою до святого папи за успіх чернечих місій під час війни та миру.

Цього дня передбачені ще декілька заходів: лекція отця Андрія Зелінського щодо ціннісних аспектів богопосвяченого життя в контексті викликів сучасності; вистава аматорського театру «Алетея». До заходів можуть долучитися всі охочі.


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/kolona-monahiv-perekrivala-sobornu-scho-tse-bulo-11037119.html”