Menu

Медики почали лікувати сліпоту за допомогою генетичної терапії. Як це працює?

Фото pixabay.com

Подія: У Великій Британії медики почали використовувати генетичну терапію для лікування сліпоти. Новий метод підходить для пацієнтів, які мають спадкову дистрофію сітківки, викликану мутаціями у генах.

Об этом сообщает Руспрес

Деталі: Фермент RPE65, який утворюється в клітинах сітківки ока, бере участь у створені речовини, яка запускає процес перетворення світла в електричні сигнали. При генетичній мутації фермент перестає вироблятися, що призводить до часткової або повної втрати зору. Діти із цією мутацією втрачають зір, коли дорослішають. Спершу людина перестає бачити уночі, а з часом відбувається повна втрата зору. Лікарі сподіваються, що нова терапія зупинить цей процес і навіть зможе покращити зір.

Як це працює? Під час ін’єкції в задню частину очного яблука вводять ефективні гени. Роблять це за допомогою нешкідливого вірусу, який допомагає проникати у клітини сітківки. Після цього вони починають виробляти потрібний фермент і зір покращується. На жаль, лікування підходить лише тим пацієнтам, у яких зір ще частково зберігся.

У медичних випробуваннях взяли участь більше 40 людей віком від 4 до 44 років. Оцінити ефективність лікування допомогла смуга перешкод, яку пацієнти проходили при різному освітленні. Усі учасники експерименту відчули покращення. Медики ще не знають, як довго зберігатиметься ефект від лікування. Але вони сподіваються, що нова терапія допоможе зберегти зір на десятиліття.

читайте також: Через коронавірус на Канарах тисячу туристів зачинили у готелі

Коментарі: "Я сподіваюся, що лікування може покращити мій нічний зір, і, можливо, навіть денний. Це було б неймовірно", — сказав у коментарі BBC 23-річний Джейк Тернент.

"Втрата зору може мати вкрай негативні наслідки, особливо для дітей та молоді. Новий метод лікування дає надію людям з цим рідкісним і неприємним захворюванням", — професор додає Стівен Повіс з Національної служби охорони здоров’я.

Що було раніше: За даними ВООЗ, проблеми із зором мають 300 мільйонів людей. Серед поширених причин — тривала робота за екраном комп’ютера, яка може призвести до хвороби “сухого ока”. Від неї страждає від 14% до 35% населення. Раніше вважали, що ця хвороба переважно вражає жінок у віці 50 років. Але останні дослідження демонструють, що найчастіше з проблемою стикаються студенти. Серед ознак захворювання — відчуття стороннього тіла в оці, подразнення та почервоніння очей, сльозотеча, світлобоязнь, періодичне "затуманення зору" чутливість до вітру та холоду. У МОЗ наголошують, що хвороба сухого ока — лікарська проблема, яка потребує кваліфікованої допомоги.


Джерело статті: “https://expres.online/health/mediki-pochali-likuvati-slipotu-za-dopomogoyu-genetichnoi-terapii-yak-tse-pratsyue”