Menu

Комітет Ради рекомендував відхилити ініціативу про скасування другого етапу медреформи в Україні

На засіданні комітету був присутнім міністр охорони здоров’я

13 березня на засіданні комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування ухвалили рішення рекомендувати відхилити законодавчу ініціативу про скасування другого етапу медреформи. Про це поінформував сайт комітету.

Об этом сообщает Руспрес

Члени парламентського комітету вважають недоцільними і проєкт закону про скасування закону про державні медичні гарантії (№3130), і проєкт постанови про невідкладні заходи щодо "запобігання знищенню системи охорони здоров’я" (№3140).

Під час обговорення законопроєкту голова комітету, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький зазначив, що аналіз результатів реформи "показав, що реформа першої ланки медичної допомоги була успішною, а також і фактичну готовність до реформи другої ланки". Він зазначив, що є проблеми, проте "неприпустимо фінансувати стіни лікарень, як це відбувалося багато років", і "нежиттєздатну систему".

Під час розгляду проєкту постанови, в якій запропоновано визнати незадовільною роботу Кабміну з реформування медгалузі, нардепи висловили думку, що "роботу нового уряду ще рано оцінювати, а реформу треба продовжувати, вносячи необхідні корективи".

На засіданні комітету був присутній міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року.

Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці обирали сімейного лікаря і підписували з ним декларацію.

Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року (пацієнтам мали почати надавати послуги за програмою "Безкоштовна діагностика"), але його запуск відклали. У підсумку з 1 липня почалася підготовка до наступного етапу реформи (вона передбачає комп’ютеризацію лікарень, їх оснащення належним обладнанням та інше).

Наприкінці лютого 2020 року тодішній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що другий етап медичної реформи стартує 1 квітня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-komitet-radi-rekomenduvav-vidhiliti-initsiativu-pro-skasuvannja-drugogo-etapu-medreformi-v-ukrajini-1491078.html”