Menu

Карантин може бути корисним для економіки – The Economist


Багато хто вважає, що ідея оцінювати вартість людського життя морально огидна. І все ж, такої позиції, мабуть, дотримуються багато політиків. Зіткнувшись зі смертельно небезпечним вірусом COVID-19, уряди повинні вирішити, з якими економічними труднощами доведеться зіткнутися, щоб придушити хворобу або хоча б сповільнити її поширення, повідомляє The Economist.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Серхіо Коррейа, Стефан Лак з Федерального резерву і Еміль Вернер з Массачусетського технологічного інституту, у своїй новій публікації заявили, що, "введення карантину для скорочення смертності від пандемії шкодить економіці" є помилковим твердженням. У своєму дослідженні пан Коррейя і його колеги проаналізували американський досвід пандемії "іспанки" 1918 року, якою заразилася 500 мільйонів людей у всьому світі і померло до 50 мільйонів. Грип 1918 року особливо сильно вразив молодих працівників.

Як і COVID-19, "іспанка" досягала різних місць в різний час, і місцеві органи влади задіяли різні заходи для запобігання пандемії. Такі заходи включали в себе, закриття шкіл, карантин і обмеження по робочим годинам. Пан Коррейя і його колеги виявили, що американські міста, в яких відбулася найбільша кількість смертей від пандемії грипу, також, як правило, найбільше страждали і економічно (з точки зору зниження обсягу виробництва і зайнятості). Рівень смертності сильно залежав від державної політики. За оцінками авторів, у містах, в яких були введені більш жорсткі обмеження, загинуло в середньому 560 осіб на 100 000 осіб порівняно з 730 на 100 000 чоловік в інших місцях. Вони також виявили, що уряди, які проводили більш сувору політику, таку як заборона громадських зборів, закриття церков і шкіл, які домоглися кращих результатів, ніж ті, які вводили більш м’які заходи.

Політики, що ведуть боротьбу з "COVID-19", можуть не помічати успішні кейси боротьби з іспанським грипом, щоб повторити їх. Але економісти схильні вважати, що агресивна політика, спрямована на боротьбу з епідемією COVID-19, дуже бажана.

В Чиказькому університеті нещодавно провели опитування серед групи економістів. Вченим було поставлено питання, чи зможе відмова від карантину в Америці принести більший економічний збиток, ніж збереження обмежень у період, коли інфекції можуть знову спалахнути. 41% опитаних сказали, що вони повністю згодні, 39% сказали, що згодні, 14% сказали, що вони не впевнені, а 6% не відповіли.

Раніше, у світі майже 860 тисяч людей інфіковані коронавірусом. Понад 178 тисяч осіб успішно подолали захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що Європа наближається до піку епідемії коронавіруса. Фахівці відзначили певні ознаки стабільності, оскільки в Італії, найбільш інфікованому регіоні Європи, зафіксовано найменшу кількість випадків зараження за останні два тижні.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/karantin-mozhe-buti-korisnim-dlya-ekonomiki-the-economist-343300_.html”