Menu

Фаворов зрадів звільненню Вітренка з «Нафтогазу»

 Вітренко ставив свої інтереси з точки зору політичного сприйняття вище за інтереси компанії, — Фаворов — Фаворов зрадів звільненню Вітренка з «Нафтогазу»
Вітренко ставив свої інтереси з точки зору політичного сприйняття вище за інтереси компанії, — Фаворов


Вітренко вже півтора року був самим деструктивним і токсичним персонажем в компанії, — Фаворов

Об этом сообщает FIB


Звільнення Юрія Вітренка з посади виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» пов’язано з тим, що він вже півтора року був самим деструктивним і токсичним персонажем в компанії.


Таку думку висловив ексглава дивізіону «Інтегрований газовий бізнес» групи «Нафтогаз» Андрій Фаворов у коментарі OilPoint.


«Це однозначно правильний крок з боку Андрія Коболєва. Рішення перезріло себе мінімум на рік» – сказав Фаворов.


За словами екстоп-менеджера НАКу, Вітренко зробив все, щоб ввести деструктив у роботу компанії.


«Мова про абсурдні «ліві» аудити діяльності Коболєва з трансформації системи управління компанії, які виглядали як спроби змістити Коболєва з посади, яку він сам хотів зайняти. Крім того, він повністю принижував роль компанії в справах проти «Газпрому» в Стокгольмі, кажучи про свій великий внесок, хоча це результат роботи всієї команди» – пояснив Фаворов.


За його словами, Вітренко ставив свої інтереси з точки зору політичного сприйняття вище за інтереси компанії і відкрито критикував керівництво НАКу, при цьому отримуючи від компанії зарплату.


«Він розколов компанію на два табори, які протистояли один одному», – додав Фаворов.


Так само, за його словами, внесок Вітренко в перемогу над «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі занадто переоцінений.


«Він дуже любить приписувати собі чужі досягнення. Якщо бути об’єктивним, то НАК найняв юристів, які мали досвід перемоги над «Газпромом» в міжнародних арбітражах, і вони зробили свою справу. Вітренко приписує це собі, але насправді це стандартна базова робота, за яку платять зарплати, а йому ще бонус заплатили» – пояснив Фаворов.


«Тому не треба перебільшувати його роль. Успіх в Стокгольмі – не завдяки його зусиллям, а не дивлячись на його зусилля», – додав екстоп-менеджер НАКу.


Раніше стало відомо, що Юрія Вітренка вирішили звільнити з посади виконавчого директора НАКу.


Вітренко, в свою чергу, звинуватив главу правління компанії Андрія Коболєва в підписанні, так званого, «кабального» контракту на транзит газу в 2009 році.


У НАК «Нафтогаз Україна» звільнення виконавчого директора Юрія Вітренка пояснили оптимізацією внутрішньої організаційної структури компанії, а також перерозподілом обов’язків між підрозділами.


Також стало відомо, що після звільнення Вітренка міжнародними справами НАКу займеться ексзаступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.


Вітренко заявив, що йому у лютому цього року припинили виплачувати зарплату.


Нагадаємо, весною 2018 року наглядова рада «Нафтогазу» ухвалила рішення виплатити 41 співробітникові компанії премії на загальну суму $46,3 млн за перемогу над «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі. $20,7 млн виплатили одразу. Другу частину премій в розмірі $25,6 млн мали виплатити після погашення «Газпромом» боргу перед «Нафтогазом». 27 грудня 2019 року «Газпром» заплатив «Нафтогазу» $2,9 млрд (з урахуванням пені).


Читайте також:

  • Заповітна «Мрія» Коболєва. Як голова «Нафтогазу» віддячив Зеленському
  • Юрій Вітренко: Я не хочу займатися політикою, але політика тепер займається мною
  • Роль Ющенка, Тимошенко та Януковича у газових контрактах. Інтерв’ю з ключовим свідком у Стокгольмському арбітражі


Джерело статті: “https://glavcom.ua/economics/finances/favorov-zradiv-zvilnennyu-vitrenka-z-naftogazu-680033.html”