Menu

Запровадження квот на імпорт добрив ударить по аграріях – голова об’єднання "Агро-продовольча Рада"

Ціна на добрива в Україні до лібералізації імпорту була на 30 40% вищою, ніж у сусідніх країнах, стверджує Слободяник

Запровадження квот на імпорт мінеральних добрив в Україні – це олігархічний реванш, написав у своєму Facebook голова об’єднання "Агро-продовольча Рада" голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник.

Об этом сообщает Moscow Post

"Маємо чергову спробу монополізації ринку мінеральних добрив на догоду одному гравцю начебто під "благими намірами" захисту національного виробника. Робиться це за допомогою Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі через введення квот. У 2010 році група Ostchem олігарха Дмитра Фірташа за допомогою грошей "Газпромбанку" купила чотири приватні виробники мінеральних добрив та змогла завести лояльний менеджмент на два державні заводи. Окрім того, були створені штучні бар’єри для імпорту добрив в Україні. У результаті компанії Фірташа отримали монополію на українському ринку мінеральних добрив. Як наслідок, ціна на добрива в Україні була на 30–40% вища, ніж у сусідніх країнах", – пояснив він.

Кілька років тому було зроблено перші кроки для лібералізації ринку добрив, на ринку України з’явилися Туреччина, Болгарія, Польща, Литва, Марокко та інші країни, зазначив експерт. Це створило конкуренцію і знизило вартість добрив для фермерів, отже і собівартість сільськогосподарської продукції.

"Ми не проти підтримки вітчизняного виробника. Але такі заходи мають запроваджуватися виважено, за встановленим планом та з визначеними заходами щодо модернізації українських підприємств, які виробляють мінеральні добрива. В іншому разі ніхто не гарантує, що це не буде чергова виїмка з кишень аграріїв і кінцевих споживачів на догоду одній олігархічній групі. Об’єднання "Агро-продовольча Рада" та Всеукраїнський конгрес фермерів закликають президента Володимира Зеленського, голову Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі, генерального прокурора Ірину Венедіктову втрутитися в ситуацію", – підсумував він.


https://www.facebook.com/ivan.slobodianyk.9/videos/3150448081644199/

У Group DF через холдинг Ostchem входять заводи "Азот" (Черкаси), "Рівнеазот" і "Сєвєродонецьке об’єднання "Азот". 86% в Ostchem належать Фірташу.

25 травня портал "АПК-Інформ" повідомив, що три заводи Ostchem, "Дніпроазот" за підтримки Одеського припортового заводу ініціювали спеціальне розслідування проти імпорту азотних добрив в Україну.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-vvedennja-kvot-na-import-dobriv-vdarit-po-agrarijam-golova-ob-jednannja-agro-prodovolcha-rada-1501407.html”