Menu

Львівські одинадцятикласники готуються до випуску зі школи в карантинних реаліях

Уже цієї п’ятниці, 29 травня, завершиться навчальний рік у львівських школах. Однак традиційного прощання зі школою в одинадцятикласників не буде. Підготовка до іспитів в онлайні, відтермінування ЗНО і вступної кампанії та невідомість попереду — у таких реаліях живуть українські абітурієнти останні 2,5 місяці.

Об этом сообщает Moscow Post

Одинадцятикласниця Ярина Фурдига про сукню для випускного почала думати ще рік тому. Поки обрала фасон і колір, переглянула тисячі зразків в інтернеті. Потім пошила одяг на замовлення і навіть встигла купити аксесуари.

Карантин змусив дівчину сумувати за школою ще до завершення навчання. Випускниця ностальгійно гортає альбом із фотографіями із 4 класу і каже: «Здається, це було ще недавно. Але розумієш, що час вже не повернеш. І з багатьма однокласниками вже можемо і не бачитися після школи. Адже дехто вступатиме в інше місто чи в іншу країну».

Однак цьогоріч звичного прощання зі школою не буде. У навчальному закладі Ярини випускний скасували. Хоча дівчина не втрачає надії, що після ЗНО таки вдасться зібратися усім класом.

Директор обласного департаменту освіти і науки Олег Паска зазначає: «Стосовно випускних вечорів, то є рекомендації і Міністерства освіти, і департаменту освіти і науки. Заборони немає. Все, звичайно, на розсуд батьків. Але ми сподіваємося, що вони є відповідальними людьми».

Пандемія коронавірусу загнала у карантинні рамки і підготовку до незалежного оцінювання. Ярина хоче вступати на факультет маркетингу. Для цього складатиме ЗНО з української мови і літератури, математики та англійської. Відколи почався карантин, всі заняття з репетиторами відбуваються виключно онлайн. Абітурієнтка розповідає: «До карантину я вставала зранку, йшла до школи. Потім приходила, швиденько щось їла, бігла до репетитора. Приходила додому — вже був вечір, треба було лягати спати. Часу для себе не було. А зараз я можу виспатись, тоді позайматися з репетитором».

Однак є й недоліки у такому розпорядку навчання. Ярина пояснює: «Вчитися онлайн насправді складно. Особливо, коли йдеться про математику. Тому що ти не маєш контакту з вчителем і складніше концентруватися».

Та найбільше нервів випускникам зіпсували відтермінування іспитів. Абітурієнтка каже: «Ти не знаєш, чого чекати. Ти вже наче був готовий, вже склав би всі ЗНО, мав би спокій, тобі було би вже краще».

А от одинадцятикласник Северин Яворський вже є студентом Української академії лідерства. Проте навчання там триває лише 10 місяців, і наступного року львів’янин вступатиме в інший виш. І для цього вже влітку складе ЗНО із трьох предметів. Розповідає: «Двоє репетиторів відмовилися повністю від уроків, навіть віртуально. Умови не дозволяли нам займатися. Але я спокійно сам давав собі раду через інтернет-ресурси. Найбільше матеріалу я набрав якраз в YouTube».

Нагадаймо, основна сесія незалежного оцінювання стартує 25 червня. А коли і у якій формі розпочнеться навчання для першокурсників — досі не відомо.Джерело статті: “https://zaxid.net/vipusk_zi_shkoli_2020_lviv_video_pidgotovka_odinadtsyatiklasnikiv_karantin_n1502797”