Menu

Курс долара в червні чекає "розворот": аналітики дали тривожний прогноз для України

В Україні на початку червня курс долара може вирости і перетнути позначку в 27 гривень за долар.

Об этом сообщает РуссианГейт


Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на видання Obozrevatel.


Експерти прогнозують, що до кінця карантину курс валют може залишатися стабільним. Однак потім долар можливо подорожчає.


Стабільна ситуація поки залишається через відсутність на ринку великих продавців і покупців валюти. У Нацбанку вважають, що після закінчення карантину нацвалюта буде посилена за рахунок роботи імпорту та експорту, а українські підприємства зароблятимуть в доларах і потім обмінюватимуть їх на гривні.


"Не думаю, що в один день всі прокинуться і побіжать купувати валюту. Економіка буде відновлюватися поступово, попит — відповідно. Але ослаблення впливатимуть і на експорт. Тому курс буде коливатися в обидві сторони в залежності від попиту і пропозиції на міжбанку", — сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.


Аналітики впевнені, що в перший тиждень червня національна валюта стане плавно дешевшати по відношенню до долара.


"У міру виходу країни з карантину, імпортери нарощують активність, проте орієнтуються на стан реального попиту на товари. Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить рухатися поблизу позначки 27 гривень за долар, поки на ринку не з’явиться великий гравець, здатний порушити рівновагу і підняти курс вгору", — розповів керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.


За даними старшого аналітика "Альпарі" Вадима Іосуба, в найближчий тиждень очікують помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,1 гривень, а готівковий долар в банках може бути близько 27,0/27,2 гривень.


Детальніше про майбутній курс долара читайте в матеріалі "Апостроф": Падіння не уникнути: що буде з доларом до кінця літа.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/2020-06-01/kurs-dollara-v-iyune-zhdet-razvorot-analitiki-dali-trevozhnyj-prognoz-dlya-ukrainy/198964”