Menu

Заява РНБО про Харківські угоди: яких нардепів і олігархів можуть звинуватити в державній зраді

На засіданні Ради нацбезпеки і оборони у четвер, 11 березня, було прийнято рішення доручити СБУ детально проаналізувати обставини ратифікації Харківських угод 2010 року. Проти деяких народних депутатів, які підтримали термін перебування російського флоту в Криму, можуть бути порушені кримінальні справи за звинуваченням у державній зраді.

Об этом сообщает Гипотеза


Про це повідомив на брифінгу, який транслювався на YouTube секретар РНБО Олексій Данілов.


За його словами, рішення Верховної Ради про ратифікацію Харківських угод згодом стало однією з причин російської анексії Криму та війни на Донбасі в 2014 році.


У квітні 2010 року за це рішення проголосували 236 депутатів, серед яких — Рінат Ахметов, Андрій Деркач, Василь Хмельницький, соратник Ігоря Коломойського Ігор Палиця, а також нинішній заступник голови Конституційного суду Сергій Головатий.


"У списку є діючі нардепи, чинні олігархи. Цікавий список", - прокоментував Олексій Данілов.


Окремо Олексій Данілов відзначив екс-спікера Ради Володимира Литвина.


"Тут дуже багато цікавих персонажів, які продовжують перебувати в українській політиці. Дехто з них, як, наприклад, пан Литвин, пропонує себе на посаду ректора державного університету. Я перепрошую, але мені було б соромно дивитись в очі студентам", - сказав секретар РНБО.


Як повідомляв "Апостроф", на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 11 березня обговорювалися вісім питань, серед яких — питання про повернення в державну власність авіабудівного підприємства "Мотор Січ".


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2021-03-11/zayavlenie-snbo-pro-harkovskie-soglasheniya-kakih-nardepov-i-oligarhov-mogut-obvinit-v-gosizmene/225489”